Olemme tukemassa Lehmo Balls-96 -salibandyseuran junioritoimintaa kausina 2021-2024


13.09.2021

PKO tukemassa paikallista junioriurheilua

YHTEISELLÄ SALIBANDYKENTÄLLÄ

 

Jokaiseen harjoituksiin valmistautuminen, jokainen junioria kuljetettu automatka, jokaisen onnistuneen suorituksen ilo tai jokaisen niukan tappion tuoma sisu. Junioriurheilu liikuttaa monella tapaa koko perhettä.

 

Juniorien harrastustoiminta antaa liikkeen ja lajioppien lisäksi eväitä tulevaisuutta varten. Parhaimmillaan harjoituksissa luodaan elinikäisiä ystävyyssuhteita.

 

Me PKOlaiset haluamme olla mukana mahdollistamassa halvempia harrastusmaksuja sekä varmistamassa erilaisten harrastamiseen liittyvien tapahtumien toteutumista. Olemme tukemassa Lehmo Balls-96 -salibandyseuran junioritoimintaa kausina 2021-2024 optiolla kaudesta 2024-2025.

”Lehmo Balls-96 on salibandyn erikoisseura, joka panostaa junioritoimintaan. Lapsille ja nuorille löytyy toimintaa matalan kynnyksen kerhoista aina tavoitteellisiin poikien juniorijoukkueisiin. Jokaiselle innokkaalle löytyy sopiva pelipaikka, jossa voi harrastaa ja kehittyä. Lasten ja nuoret liikuttaminen on erityisen tärkeää, joten seurana haluamme tarjota liikunnallisen vaihtoehdon salibandyn parissa Kontiolahden alueella”, kertoo Lehmo Balls-96 -seuran valmennuspäällikkö Jani Ruotsalainen.

PKO on osuuskuntatoimijana pelannut joukkuepeliä jo yli 100 vuotta. Yhteistyössä on voimaa – sen kautta rakennetaan suuria asioita. Hienoa, että saamme olla juuri teidän perheenne mukana kokemassa yleisurheilukauden sykähdyttäviä hetkiä.

 

PKO tekee yhteistyösopimuksen aina yksittäisten ikäkausijoukkueiden sijaan koko seuran kanssa, jotta tuki leviää laajasti ja tasapuolisesti kaikkien juniorien hyödyksi.  Sponsoroinnistamme saat lisätietoa yhteistyösopimuksistamme vastaavalta Petri Vähältä: petri.vaha@sok.fi, p. 010 762 2034.